12.07.2011 01:40

OHLAŠKY

Také letos dochází v naši diecézi k řadě přesunů kněží do jiných farností. Prosím, pamatujte na kněze i farnosti, kterých se to týká, ve svých modlitbách.

V sobotu 16.7. proběhne pouť rodin a nemocných z královéhradecké diecéze ke sv. Zdislavě do Jablonného v Podještědí. Podrobnosti včetně možnosti dopravy najdete na nástěnce.

Kutnohorská farnost srdečně zve na oslavy svátku sv. Jakuba, které proběhnou ve dnech 23.-24. července. Bohatý program, ve kterém si téměř každý může najít, co ho zajímá, je k dispozici na nástěnce. Upozorňuji na koncert v sobotu 23.7. večer v kostele sv. Jakuba a především na poutní mši sv., kterou bude v neděli od 9 hodin sloužit diecézní biskup mons. Jan Vokál. Pořadatelé pamatují s programem i na děti, fanoušky pouličního divadla a milovníky jazzu.

V neděli 24.7. nebude v Kutné Hoře slavena večerní mše sv.

V neděli 24. července budeme také slavit sv. Jakuba a to od 11 hodin v kostele sv. Jakuba v Jakubu.

Přehled návštěvnosti za první pololetí roku 2011

měsíc               katedrála          kostnice

I.                     2 085            11 706

II.                    1 744              7 843

III.                   3 095            16 365

IV.                   5 647            25 932

V.                    7 260            31 374

VI.                   7 087            32 633

Ve srovnání s rokem 2010 zaznamenávají objekty ve vlastnictví sedlecké farnosti nárůst zájmu návštěvníků, např. v červnu až o 23%.

Také v letošním roce je kostnice nejnavštěvovanější památkou v Kutné Hoře a katedrála začíná mít návštěvnost srovnatelnou s Vlašským dvorem. (4.-5. místo v Kutné Hoře).

Přeji a vyprošuji Boží požehnání vám všem, kteří jste na dovolené, nebo se na ni chystáte.